Erkek Kemer Modelleri


Oldukça geniş ve kapsamlı bir konu olan erkek kemer modellerinden ana hatlarıyla bahsettikten sonra, alt başlıklarda bu konuyu detaylandırıp incelemeye devam edeceğiz.

Erkek adamın zaten hepi topu bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olan aksesuar seçeneklerinden en önemlilerden ve hatta bence en önemlisi kemer yani halk dilinde "kayış" dır.

Ayakkabıyı aksesuar nimetinden saymayıp zaruri ihtiyaç listesinden saydığımız için, kemeri en önemli aksesuar sayıp ayakkabınızla kombin yaptığınızda şıklığınızı tamamlayacak en önemli parça olarak değerlendirmeniz gerekir.

Ayakkabınızda kombin olan belki de sıradan gözüken bir kemeri kullandığınızda pek ön plana çıkmadığını düşünebilirsiniz ama alakasız bir kemer sizi kötü göstereceğini unutmamanız bu konuyu dikkate almanız için yeterli olacaktır. Zaten kemer dediğiniz şey artık çok uygun fiyatlara bulunabiliyor, maddiyat konusunda çokta kasmanıza gerek yok, sadece doğru kombinasyonu yakalayın yeter.

Doğru kemeri seçmenin belirli başlı kuralları var, bu kuralları dikkate aldığınızda, doğru kemeri seçmek oldukça basit;
 • Kullanacağınız kemer ayakkabınız ile kombin olmalı.
 • Eğer klasik bir tarzda giyiniyorsanız kesinlikle ayakkabınız ile aynı renkte, aynı tonda olmalı, hatta ayakkabınızı alırken kombin kemerini de alın, dertlerden kurtulun.
 • Eğer spor bir tarzda giyiniyorsanız, aynı renkte olmasa bile uyumlu bir kemer seçmelisiniz, siyah ayakkabıya beyaz kemer seçip köşe başı tayfa gibi dolaşmayın ortalıkta.
 • Klasik giyimde kullanacağınız kemer kesinlikle klasik kemer diye tabir ettiğimiz kalın olmayan ve deri kemer olmalı, kocaman tokalı kalın bir kemer klasik giyimde sizi şık göstermek bir yana komik duruma bile düşürür.
 • Spor giyiminizde, özellikle kot pantolonlarınızda kocaman tokalı kemerlerden uzak durun,  kocaman tokalı kemerlerin modası bitti artık, mağaradan çıkmış gibi dolanmayın ortamlarda.
 • Saç örgü kemerler hayat kurtarır, pantolonunuza ve ayakkabınızın rengine uyumlu olduktan sonra, klasik giyim haricinde her pantolonunuza kullanabilirsiniz. Tabi burada dikkat etmeniz gereken nokta, bez ayakkabıya deriden yapılma saç örgü kemer kullanmamanız gerekir.
 • İçerisinde kontrast bir şekilde farklı renk barındıran kemerlerden koşarak uzaklaşın.
 • Kemer alırken çok para vermeyin, çok ucuzuna da kaçmayın, ucuz deri kemerlerin dış yüzeyi çabuk soyulur paranız çöpe gider.

Erkek Kemer Seçiminde İpuçları:

 • Kanvas pantolonlarınızda spor dikişli deri kemer kullanabilirsiniz.
 • Kumaş pantolonlarınızda ayakkabınızla aynı renk kemer kullanınız.
 • Kot pantolonlarınızla, ayakkabınızla uyumlu örgü kemer kullanabilirsiniz.

Erkek kemer uzunluğu nasıl seçilir?

Bu konu çok ciddi bir konu olmasına rağmen aslında gayet basit bir mesele. Bir çok gencin bu mesele yüzünden ziyan olduğunu gördüm, o yüzden bahsetmeden geçemeyeceğim.
Erkek kemerlerinde 5 tane delik olur, kemeri taktığınızda, o 5 deliğin ortasındakini kullanıyor olacaksınız, gayet basit ve uygulaması kolay, bundan sonra bu bloğu okuyupta bu hataya düşen birinin olacağını sanmıyorum.Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.